Robimy Internety, czyli Rolu reklamuje całkowicie za darmo;)

kot na syntezatorzeWidzę, że akcja wymyślona przez autora blogu Jestkultura.pl zatacza coraz szersze kręgi więc i ja się podczepię. Każdy z generujących swoją piątkę wrzuca do wpisu jakieś zdjęcie, nie za bardzo miałem pomysł na coś oryginalnego więc wkleiłem fotę kota przemierzającego kosmos na syntezatorze:)

A cała zabawa polega na tym:

  • Linkujesz do pięciu wartościowych autorów (bloger, vloger, podcaster, grunt aby był fajny)
  • Nie chodzi o ich wielkość, nowość czy też wpływowość, są od tego osobne zestawienia a nie chcę mnożyć bytów. Chodzi o pięć stron (znowu: blogów, vlogów, Twój wybór), które w ostatnim okresie fajnie Ci się odbierało. Tyle 🙂
  • Będzie bardzo super, jak każdy link opatrzysz krótkim komentarzem, by było łatwiej się rozeznać w propozycjach.
  • Listę publikujesz na swoim kanale informacji – może to być Twój blog, profil na fejsie, soupka, flickr, cokolwiek. Niech tylko Twoi czytelnicy i znajomi to zobaczą i wystarczy. Będzie jednak super, jeśli też ich namówisz na ich własne listy. W końcu robimy Internety!
  • Jak nie chce Ci się tłumaczyć każdorazowo o co w ogóle chodzi to możesz podlinkować do tej notki (oh well, po to powstała), ale nie nalegam. Będzie mi za to bardzo miło 🙂
  • Link do opublikowanej listy możesz wrzucić poniżej w komentarzach, skoro tutaj się zaczyna to też niech tu się spina

No i moja piątka:

twoboredmen.blogspot.com – ciężko wsadzić ich w jedne ramy i zaszufladkować: o wszystkim i o niczym, o tym i o tamtym, ogólnie ciekawie i bardzo fajnie napisane, dobrze się czyta tych dwóch znudzonych facetów, którzy hurtowo generują fajne wpisy:)

musiconthehead.pl – na adres tego bloga trafiłem chyba w komentarzach na onecie. Wszedłem no i już zostałem. Edgar ostatecznie zmotywował mnie do prowadzenia rolowego. MOTH to nie tylko dźwięki ale też i sprzęt. Same dźwięki często pokrywają się z moim gustem – tym o czym piszę u siebie. Z tym że tu jest inaczej niż u mnie – dobrze bo się nie dublujemy:)

amerykaija.blogspot.com – blog o takiej Ameryce jaką uwielbiam. Raczej z dala od zidiociałych grubasów wychowanych na McD i coca coli. Kupa świetnych wpisów. Część o miejscach, które mam na swojej liście rzeczy do zobaczenia jak kiedyś mi się uda pojechać jeszcze raz do USA. Do tego multum ciekawego materiału zdjęciowego. Ogólnie jeden z najciekawszych blogów na które zaglądam.

adbuster – rzecz, na którą trafiłem stosunkowo niedawno. Koleś (chyba z nadmiaru czasu;) weryfikuje czy to co widzimy w telewizyjnych reklamach pokrywa się z rzeczywistością. Wszystko to fajnie nakręcone i zmontowane. Ogólnie świetny pomysł. Oby tylko autorowi nie pokończyły się pomysły na nowe wrzuty.

gdybywszystkieslowa.blogspot.com – z ostatnim blogiem miałem problem, kilku muzycznych „znajomych” mam podczepionych na stronie w RSSach, każdy ma u siebie coś fajnego, warto zajrzeć na każdą ze stron. Wybrałem akurat tego bloga ze względu na inne podejście: be_red nie opisuje albumów tylko swoje ulubione utwory, które często też są wysoko w moim prywatnym rankingu. Do tego dużo tu zdjęć/skanów archiwalnych materiałów, artykułów, okładek itp. Bardzo fajny blog.

No i tyle ode mnie. Warto kliknąć powyższe linki żeby na własne oczy przekonać się, że dokonałem (jedynego i) słusznego wyboru:)

4 myśli nt. „Robimy Internety, czyli Rolu reklamuje całkowicie za darmo;)”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *